Lampy bakteriobójcze są ważnymi elementami wyposażenia, które już coraz częściej są do dyspozycji w centrach lekarskich a także wszelkiego rodzaju instytucjach zdrowotnych. Potrzeba kupna tego typu aparatów jest coraz bardziej powszechna, gdyż wyróżniają się przeróżnymi wartościowymi właściwościami. Światło UV-C, które wysyłane jest przez tego typu lampy zaliczane jest do najsilniejszych rodzajów promieniowania, które mają korzystny wpływ na walkę z drobnoustrojami. To jedno z mocniejszych promieniowań odpowiedzialne jest za zniszczenie w sposób nieodwracalny tych bakterii.

Ważne jest także to, że lampy bakteriobójcze świetnie wytrzymują spore natężenie pracy. Duża rotacja Pacjentów nie jest jakimkolwiek problemem. Stosowanie ich w sposób właściwy pozwoli na zachowanie hermetycznych warunków zarazem dla samych pacjentów jak i specjalistów.

Lampy bakteriobójcze możemy rozdzielić na 2 podstawowe typy – bezpośredniego działania i przepływowe. Lampy te wyróżniają się dużą częstotliwością promieniowania UV-C. Gwarantuje ono stu procentową jałowość przestrzeni w odniesieniu do grzybów, pleśni i bakterii. Lampy tego rodzaju dostępne są w dogodnych cenach jak i rozmaitych wersjach zastosowania. W ciągłej sprzedaży są lampy sufitowe, znajdujące się na statywie mobilnym czy też w wariantach naściennych. Promienie emitowane przez lampę bakteriobójczą są jednakże szkodliwe dla człowieka, stąd też w czasie jej pracy należy opuścić dane pomieszczenie.

Lampa bakteriobójcza lampa bakteriobójcza1

                           Fot.1 Lampy bakteriobójcze

Lampy bakteriobójcze przepływowe to aparaty do których środka zainfekowane powietrze dostaje się za przyczyną specjalnego wentylatora. Po przepłynięciu przez filtr odpowiadający za zatrzymanie kurzu, powietrze trafia do specjalnej komory. W czasie przebywania w lampie przepływowej powietrze przechodzi proces czyszczenia. Wychodzi z niego czyste, pozbawione zarazków. Wentylatory charakteryzują się tym, iż pracują one bardzo cicho, nie powodują jakiegokolwiek hałasu. W odróżnieniu do lampy bezpośredniego działania, nowoczesne lampy bakteriobójcze przepływowe mogą działać w trakcie przebywania w salach zarówno personelu medycznego, jak również samych pacjentów. Lampy bakteriobójcze to absolutnie opłacalna inwestycja. Możliwość zastosowania ich jest bardzo dobrym wyborem zarazem z powodów zdrowotnych jak również ekonomicznych. Ich zaletą jest to, że są one przystosowane do działania przez długi czas, jednocześnie charakteryzują się dużą oszczędnością energii. Ronomed jest sklepem zapewniającym sprzęty medyczne wysokiej jakości. Lampy bakteriobójcze również znajdują się w jego asortymencie. To renomowany sprzedawca sprzętu medycznego, który posiada mnóstwo ważnych rekomendacji, pochodzących od przeróżnych placówek medycznych działających w Polsce.

Sterylność pomieszczeń. Lampy bakteriobójcze