Odkąd postanowiłam się odchudzać, wiedziałam, że zastosuję tygodniowy detoks sokami. Jest to jedna z najpopularniejszych form oczyszczania organizmu z toksyn. Zanim jednak podjęłam tę decyzję, musiałam wybrać odpowiednie urządzenie, które pozwoliłoby mi zrealizować to zadanie do końca. Musiałam zainwestować w sprzęt, który będzie służył mi przez lata. Postawiłam na Novis Vita Juicer. Dziś nie żałuję tego wyboru.

wyciskarka vita juicer novis

Detoksykacja z Vita Juicer Novis

Sprzęt Vita Juicer marki Novis zakupiłam z myślą o przeprowadzeniu detoksykacji. Wiedziałam jednak, że będę używała tego urządzenia także po kuracji. Zależało mi więc na czymś nie dużym, ale mocnym i wielofunkcyjnym. Tak natrafiłam na Vita Juicer’a. Kupiłam go już wiosną i wtedy zaczęłam przygotowywać pierwsze pyszne soki i smoothie. Czekałam jednak na nadejście lata. Wówczas pojawiają się świeże warzywa i owoce. Większość z nich stanowiła bazę mojej oczyszczającej diety sokowej.

Moim zdaniem najlepszą porą na detoksykację jest właśnie lato. A najlepszym urządzeniem przeznaczonym do tworzenia pożywnych soków jest sprzęt marki Novis – Vita Juicer. W sezonie letnim pojawiają się owoce i warzywa, których dobroczynne substancje usuwają toksyny zalegające w organizmie. W ten sposób poprawiamy swój stan zdrowia, a także kondycję włosów czy skóry.

 wyciskarka do soków vita juicer

Zdrowe soki z wyciskarki do soków Vita Juicer Novis

Co jest tak wyjątkowego w sprzęcie Vita Juicer? Tradycyjne sokowirówki nie są najlepszym rozwiązaniem. Sok z sokowirówki jest pozbawiony witamin, enzymów i minerałów. Mogłoby się wydawać, że szybkie pocięcie i przetarcie owoców i warzyw nie wpływa na odżywczość soków. Niestety, zbyt wysokie obroty tych urządzeń powodują utlenianie się soku. Negatywne jest również jego podgrzewanie – ciepły silnik urządzenia podgrzewa nieco sok, co odbija się na jakości napoju.

Korzystając z Vita Juicera, masz pewność, że przygotujesz pożywne soki, które będą miały dobrotliwy wpływ na Twój organizm. Sprzęt od Novis posiada między innymi możliwość autoregulacji. Oznacza to, że prędkość wyciskania soku jest automatycznie dostosowywana do twardości owocu lub warzywa. Dzięki temu mamy pewność, że nasz sok będzie w pełni treściwy. Co więcej, Vita Juicer posiada dodatkowo opcję wyciskania cytrusów – na gładko lub z miąższem. Muszę przyznać, że to innowacyjne rozwiązanie spodobało mi się najbardziej.

Tygodniowy detoks z sokami z wyciskarki Vita Juicer Novis

Detoksykacja za pomocą soków polega na tym, że wszystkie pięć posiłków w ciągu całego tygodnia zastępuje się świeżo wyciśniętymi sokami warzywnymi lub owocowymi. Soki oczywiście muszą być pozbawione elementu słodzącego.

Dzień zaczynamy od wypicia wody z sokiem z cytryny. Vita Juicer jako wyciskarka do cytrusów sprawuje się wyśmienicie. Posiada specjalną nakładkę, która pozwala wycisnąć cały sok z owoców. Następnie, aż do „obiadu” trzeba pić soki owocowe – na I i II śniadanie. Warto sięgać po owoce, które mają dużo cukru – jak jabłka, brzoskwinie, śliwki. W końcu trzeba dostarczyć mózgowi odpowiedniej ilości energii. Vita Juicer dobrze radzi sobie ze wszystkimi typami owoców, nawet tymi najtwardszymi. Duży otwór wsadowy pozwala na wrzucanie dużych kawałków, a nawet całych owoców. Przydaje się on również podczas przygotowania soków warzywnych lub warzywno-owocowych na obiad, które można spożyć na zimno lub na ciepło (podgrzewając na kuchence). Warto dodać swoje ulubione przyprawy, ale starać się unikać soli. Najlepiej sprawdzają się soki z pomidorów, buraków, marchwi oraz selera. Można je łączyć w dowolnych konfiguracjach z innymi warzywami oraz owocami.

cook and love

Wiesz już, jak przygotować się na tygodniową detoksykację sokami? Podstawa to dobra wyciskarka. Polecam Twojej uwadze Vita Juicer od Novis. Na pewno będziesz zadowolona.

Zaprezentowaną wyciskarkę do soków można kupić w sklepie internetowym http://cookandlove.pl/

Dziękujemy za zdjęcia.

Sokowy detoks z Vita Juicer Novis